31 lipca 2014

Będę stara i zajebista

Dzisiaj temat tatuaże, myślę że nie jest on tabu. Nie robi on krzywdy nikomu chociaż zdarza się że można usłyszeć komentarz co powie ten badz tamten. Mnie to  szczerze mówiąc gowno obchodzi kto co powie. Moje ciało moje tatuaże!!

Może najpierw trochę co to tatuaż, krótka historia Itp :)

Tatuaż – forma modyfikacji ciala polegająca na wprowadzeniu tuszu do skory właściwej aby zmienić pigment skóry .

W Polsce tatuaż mogą sobie zrobić osoby, które ukończyły 18 rok życia - nie ma jednak ustawy, czy rozporządzenia, które dokładnie regulowałoby kwestię robienia tatuażu przez osoby niepełnoletnie. Przed ukończeniem 18 roku życia tatuaż można zrobić jedynie po wyrażeniu zgody przez opiekunów prawnych.

Pierwotnym znaczeniem tatuażu były obrzędy rytualne W wielu kulturach mogli sobie pozwolić nań jedynie nieliczni – najczęściej plemienni wojowie . Tego typu ozdoby wojowników były szczególnie rozpowszechnione w kulturach polinezyjskich gdzie do wykonania tatuażu uprawniało dopiero zabicie wroga i zdobycie jego (wytatuowanej) głowy. Samo słowo „tatuaż" wywodzi się właśnie od samoańskiego tatau, zapisanego przez osiemnastowiecznych podróżników.

Obecnie tatuaż coraz rzadziej postrzegany jest jako tabu czy oznaka powiązań przestępczych, choć wiele młodzieżowych gangów nadal stosuje tę formę potwierdzenia lojalności

A teraz gdzie i jak najlepiej wykonać tatuaż i na co zwracać uwagę :

Tatuaż powinna wykonywać tylko osoba wykwalifikowana w tej dziedzinie. Wynika to z tego, że czasami zabiegowi mogą towarzyszyć problemy i powikłania skórne. Przy wyborze studia tatuażu należy dochować staranności w sprawdzeniu kwalifikacji tatuującego, warunków higieny w studiu, używanych akcesoriów (sprzęt i barwniki). W czasie zabiegu istnieje ryzyko zakażenia groźnymi wirusami, takimi jak HIV, HBV czy HCV.

Salon tatuażu powinien używać wyłącznie sprzętu jednorazowego (igieł do urządzenia nakłuwającego skórę i wprowadzającego barwniki), zaś sam zabieg powinien być przeprowadzany w zmienianych przy każdym kliencie jednorazowych, chirurgicznych rękawiczkach. Istotną sprawą jest także używanie jednorazowych pojemniczków na tusz, by nie przenieść niebezpiecznych drobnoustrojów do naczynia z tuszem używanego do następnych zabiegów.

Żaden tatuaż, nawet tatuaż permanentny, nie trwa wiecznie. Związane jest to z wchłanianiem barwnika przez skórę, procesami wymiany komórek, jak również zmianami w rozciągłości skóry powodującymi nieznaczne zniekształcenia. Dlatego przed zabiegiem można poradzić się specjalisty, w których miejscach najlepiej wykonać tatuaż.

Warto również poczytać jak rozróżniamy tatuaże więzienne :

- Kropka po zewnętrznej części lewego oka to tzw. cynkwajs, cynkówka, oznaczający osadzonego grypsującego.

- Kropka z prawej strony oka jest tatuowana siłą, oznacza poszkodowanego i degradację człowieka do pozycji tzw. cwela.

- Tatuaż wokół oka, przy powiece to „mgiełka", oznaczająca przynależność do subkultury grypsującej w więzieniu.

- Tatuaże o symbolice wojskowej, czyli pagony - najczęściej kapitan, major i pułkownik.

- Kropka między palcem wskazującym a kciukiem oznacza fach złodziejski, wytatuowany księżyc oznacza złodzieja nocnego.

Myślę ze mniej więcej macie przybliżone co to tatuaż, oczywiście jak napomknelam należy najpierw dobrze sprawdzić gdzie wykonujemy tatuaż aby nie narazic się na żadne choroby!

Niektórzy tatuują się aby wyrazić siebie,  mówią o wydarzeniach z życia, przedstawiają ważne momenty, albo poprostu lubią taka sztukę i robią tatuaże bo ładnie wygląda.

U mnie i mega meza to pół na pól. Ja mam dwa tatuaże na plecach, imiona dzieci na nadgarstkach i jeden tam gdzie słońce nie dochodzi ;D

Planuje kolejny ale ma mieć znaczenie!

Mój mąż ma na szyji literę M, na klatce piersiowej portret naszej corki, na jednej ręce tribal a na drugiej smoka.

Nie raz ssłyszałam jak to na starość będzie wyglądać?! Jak to jak?! Staro i zajebiście zajebiście!! Nie przejmuje się jeśli skóra się rozejdzie,  pomarszczy. Jeślii chodzi o ból no to jest! 

Wiem ze to dziwnie zabrzmi ale ja lubię ten ból. Działa na mnie kojąco. To tak jakby się wyładować na sobie, wszystkie smutki odchodzą, nie myślę o problemach. 

Moja córka zapowiedziała ze jak będzie duża to tez chce tatuaż. Jej ciało jej sprawa ale do conajmniej 16 lat mmusi poczekać ;p

W wieku 16 lat ja miałam pierwszy tatuaż. 

Post długi ale wyjaśniający ;)

W razie pytań śmiało walcie!! ;)

2 komentarze:

  1. Mnie idea tatuaży chyba jednak nie przekonuje...
    Pewnie przez fakt, że jednak najbardziej w głowie tkwią te na starych olbechach zapitych i śmierdzących...

    Co jakiś czas pojawia mi się w głowie taka myśl, że może by sobie... ale najczęściej szybko znika...

    Teraz pojawiła się znowu...
    Jakiś taki napisik na ręku od łokcia w dół.
    Albo taka seksowna anielica, z ładnymi piersiami, fajnym tyłeczek i długimi włosami...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiesz musisz się bardzo dobrze zastanowić. Chociaż jak nie jesteś pewna na 100% to daj narazie spokój):)

      Wiadomo tatuaż na całe życie :)

      Usuń